Krásné dámy pokřtily kalendář Jsem žena, jsem Evropa a knihu Jsem žena, jsem bohyně

V jedné z pražských restauraci se sešel nespočet krásných, silných a talentovaných žen. Proběhl tu totiž hned dvojitý křest, a to kalendáře Jsem žena, jsem Evropa a knihy Jsem žena, jsem bohyně.

Jako první se křtila kniha Jsem žena, jsem bohyně, za jejímž vznikem stojí Lilia Khousnoutdinova, Klára Ponczová, Michaela Cásková, Milada Kadeřábková a Ivy Morwen. Lunární slovanské bohyně napříč rokem ztvárnilo třináct úspěšných žen, a to Patricie Fuxová jako Zora, Sara Sandeva jako Devana, Veronika Kašáková jako Vesna, Andrea Kalousová jako Kostroma, Tamara Klusová jako Lada, Klára Issová jako Kupala, Ester Geislerová jako Živa, Šárka Strachová jako Roda, Vanda Hybnerová jako Mokoš, Mahulena Bočanová jako Swiza, Emma Smetana jako Morana, Léna Brauner jako Koliada a třináctá bohyně Lilia Khousnoutdinova jako kněžna Libuše. Koupí publikace, která obsahuje i poutavé rozhovory a ilustrace lotyšské výtvarnice Ievy Ozoly, přispějete na charitativní účeli.

Další novinkou je kalendář Jsem žena, jsem Evropa, který na kampaň Jsem žena, jsem bohyně volně navazuje. Kalendář přibližuje příběhy třinácti význačných Češek a Evropanek od dávné historie po současnost. Fotografce Ivě Morwen se před objektiv fotoaparátu postavily Gabriela Partyšová jako svatá Ludmila, Sharlota jako Matylda z Canossy, Mariana Prachařová jako svatá Anežka Česká, Kateřina Sokolová jako Artemisia Gentileschi, Patricie Pagáčová jako Julianna Géczy, Lenny Trčková jako Anna Honzáková, Vlastina Svátková jako Teréza Nováková, Bára Nesvadbová jako Marie Stopes, Olga Lounová jako Irena Sendlerowa, Taťána Gregor Brzobohatá jako Bertha von Suttner, Lucie van Koten jako Tamara de Lempicka a Anna Polívková jako Věra Čáslavská.

Sharlota, Mariana Prachařová, Kateřina Sokolová, Olga Lounová Taťána Gregor Brzobohatá a Lucie van Koten kalendář dokonce osobě pokřtily. Lenny Trčková a Gabriela Partyšová navíc slavnostním večerem provázely. I koupí kalendáře přispějete na charitativní účely, a to Nadačnímu fondu AutTalk Kateřiny Sokolové, Nadačnímu fondu BE CHARITY Báry Nesvadbové a nadaci Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté.

Pozvání na inspirativní večer pozvala celá řada hostů. Chybět nesměly autorky projektu a tematický welcome drink Evropa. Jak to na akci vypadalo se můžete podívat i ve fotogalerii na našem FB profilu.

Exit mobile version