Společenská stolní hra Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru! Ondřeje G. Brzobohatého zabaví i pomůže

Ondřej G. Brzobohatý, Nikol Klevcovová (autoři), Jan Moucha (grafický design) a Přemek Ponáhlý (ilustrace) spojili v této nelehké době síly a vytvořili společenskou stolní hru s názvem Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru!, jejímž cílem je nejen pobavit, ale i pomoci.

Tvůrci se inspirovali studiemi, které potvrdily, že smíchem se posiluje imunita. „Čím víc se něčemu dokážu zasmát, tím menší to nade mnou má moc. Desková hra “Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru!” je tu pro všechny, kteří chtějí nad koronavirem psychicky zvítězit,” vysvětluje hudebník, skladatel a herec Ondřej G. Brzobohatý, kterého napadlo vytvořit stolní hru v říjnu 2020.

Na začátku hry si hráči vylosují, zda se stanou zdravotní sestřičkou, čínským kadeřníkem či maďarskou uklízečkou. Každá postava má své výhody i nevýhody oproti ostatním hráčům. Cíl je ovšem společný, prokličkovat se celou pandemií a porazit COVID-19.

Hlavním poselstvím stolní hry Covid-19: Jsme v tom spolu, ksakru! je odlehčit současnou situaci formou nadsázky, humoru a neutuchající naděje, že je možné virus porazit. Tvůrci se navíc rozhodli pomoci jedné z nejohroženějších skupin, a to seniorům. Část výtěžku proto poputuje na konto Nadace Krása Pomoci.

Předprodej hry byl zahájen, a to na webu Ondřeje G. Brzobohatého a vydavatelství Python’s.

(Foto: Benedikt Renc)

Exit mobile version