Do německého Legolandu u Günzburgu za zábavou, adrenalinem, faraony, nindži a miliony kostiček

Letní dovolenou nemusíte strávit pouze na pláži u moře, ale například i v záplavě plastových barevných kostiček. Zábavný park Legoland Deutschland naleznete poblíž německého městečka Günzburg. Na místě budete po necelých pěti hodinách jízdy automobilem z Prahy, tudíž vám nic nebrání naplánovat si Legoland jako jednodenní výlet.

Po koupi vstupenky a projití hlavní branou se ocitnete v království všech hravých duší. Vstup na tamní atrakce je zdarma, jen je nutné obrnit se trpělivostí, protože fronty bývají mnohdy nekonečné. Pokud se vám nechce čekat desítky minut (a klidně i hodinu) na jedno svezení, kupte si „předbíhačku“. Kouzelná krabička není sice nejlevnější, ale stihnete si s ní užít mnohem více zábavy i adrenalinu.

Legoland Deutschland je sice cílenější na menší návštěvníky, ale neznamená to, že si na své nepřijdou i dospělí návštěvníci. Pro odvážlivce je připraveno létání ve stylu nindža, projížďka hradem pod dohledem hrůzostrašného draka či projížďka džunglí končící vydatnou, ale osvěžující sprchou.

Prostřednictvím Legolandu se ovšem vydáte nejen do středověku, mezi piráty či do dob faraonů, ale můžete obdivovat i významné architektonické evropské památky v Minilandu. Z nespočtu kostiček Lego architekti postavili například fotbalový stadion Allianz Arena a další evropské a světové stavby a metropole. Dokonce se můžete vydat i na toulky po planetách ze světa Star Wars.

Zvídavé duše by si neměly nechat ujít prohlídku fabriky, kde dostanete nejen tematickou kostičku na památku, ale odhalíte i tajemství výroby legendární stavebnice. Pokud budete mít plastového světa kolem sebe už dost, můžete si zajít odpočinout do obrovského akvária, ve kterém se ocitnete doslova pod mořem. Speciální vodní tunel vám umožní sledovat proplouvající ryby, žraloky či rejnoky všude kolem vás.

Jak taková návštěva zábavného parku Legoland Deutschland může vypadat, si můžete prohlédnout i ve fotogalerii na našem Facebook profilu.

Exit mobile version