Sára Saudková se odhaluje knihou Ta zrzavá

Slavná fotografka Sára Saudková tentokrát odložila fotoaparát a chopila se pera, aby vznikla kniha Ta zrzavá s podtitulem Láska, nenávist, a to mezi tím. „Až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Skutečnost a fikce… Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?,“ takto popisuje Tu zrzavou nakladatelství Mladá fronta, které publikaci vydává.

Slavnostního křtu, který se konal v Paláci knih Luxor, se zúčastnila módní návrhářka Beata Rajská a scénárista Václav Marhoul.

Beata Rajská byla z knihy nadšená. Velmi jí zaujalo, jak se Sára s češtinou mazlí, a že to, co jde popsat přímočaře a suše, vypadá v jejím podání malebně a květnatě. Označení „překvapení na české literární scéně“, je podle ní jednoznačně zasloužené. „Dlouhýma nohama vplula do zelených punčoch a vykvetla červeně květovanými šaty,“ tento úryvek módní návrhářka na akci přečetla jako příklad, jak neobyčejně lze popsat, že si žena oblékla červené květované šaty.

Jak to na křtu a autogramiádě vypadalo, si můžete prohlédnout i ve fotogalerii na našem Facebook profilu.

Exit mobile version