Na půlnoční prodej knihy Harry Potter a prokleté dítě dorazil malý Harry, Tonksová, Krum či Lestrangeová

Už je to tady, v sobotu 24. září 2016 dorazila osmá kniha ze světa Harryho Pottera i k nám. Speciální pracovní scénář Harry Potter a prokleté dítě vznikl na základě veleúspěšné divadelní hry. Nejen na jevišti, ale nově i v knize se dozvíme, co se stalo devatenáct let po posledním příběhu ze série o mladém čaroději s jizvou na čele.

Read more

Svět knihy Praha 2016 nás seznámil s knihami z 29 zemí

Letos v květnu se konal již 22. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha. Do Průmyslového paláce v areálu Výstaviště Praha Holešovice zavítalo na 42 000 náruživých čtenářů, kteří se toužili setkat s oblíbenými autory a seznámit se s tvorbou 29 zemí (Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Čína, Chile, Island, Kanada, Kongo, Libanon, Maďarsko, Maroko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Srbsko, Sýrie, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan a Velká Británie).

Read more

Knihu Evropa, Rusko, teroristé a běženci veřejnosti představili Miroslav Petříček, Petr Pithart, Tomáš Glanc a Jiří Lábus

V Knihovně Václava Havla se plamenně diskutovalo na témata, jako jsou Evropa, Rusko, teroristé a běženci. Stejný název nese i nejnovější publikace novináře, dramatika a spisovatele Karla Hvížďaly. Ten si do příjemného prostředí pozval Miroslava Petříčeka, Petra Pitharta a Tomáše Glance, aby jeho knihu přiblížili čtenářům. Besedu plnou náročných myšlenek, odlehčil písničkář, fotograf a spisovatel Vladimír Merta několika vystoupeními. Mimo jiné zazněla i jeho skladba Kecy. Tuto píseň vtipně glosoval moderátor akce Petr Fischer, že dnes tu žádné „kecy“ neuslyšíme, pouze zajímavé a hodnotné názory.

Read more

Iva Pekárková připravila Pečenou zebru

Říkáte si, proč se knížka o soužití s Afričany u nás jmenuje Pečená zebra? Nejedná se o nějakou pruhovanou kulinářskou specialitu? Odpověď je jednoduchá. Autorka, Iva Pekárková na křtu knihy v Paláci knih Luxor prozradila, kde se zrodila inspirace pro takto exotický název. Jednou, když seděla se svým africkým partnerem v restauraci, tak se na jídelním lístku nacházela pečená žebra. Když to muž slyšel, zděsil se, že se jedná o pečenou zebru.

Read more

Sára Saudková se odhaluje knihou Ta zrzavá

Slavná fotografka Sára Saudková tentokrát odložila fotoaparát a chopila se pera, aby vznikla kniha Ta zrzavá s podtitulem Láska, nenávist, a to mezi tím. „Až brutálně upřímná a sarkastická zpověď od raného dětství po dospělou současnost. Skutečnost a fikce… Autorka ji popisuje z pohledu malého dítěte, dospívající vzdorovité holky, zamilované ženské, která vstupuje do světa mužů a nestačí se divit. Osudové setkání s Mužem, který ovlivnil její život a kterému ovlivnila život ona. Mateřství bez obvyklých sladkých přívlastků. A blížící se tragédie, ke které se nevratně schyluje. Anebo ne?,“ takto popisuje Tu zrzavou nakladatelství Mladá fronta, které publikaci vydává.

Read more

Dita Pecháčková vydala svou druhou kuchařku

V roce 2012 se v knihkupectvích objevila kniha, která zaujala nejen svým rozsahem, ale i spoustou pestrých fotografií a lákavých receptů. Kuchařka Deník Dity P. ovšem nezůstala jedináčkem. Dita Pecháčková nelenila a pořídila si nejen manžela a synka, ale i Deník Dity P., který potěší všechny gurmány, opravdové chlapy i těhulky s pořádnou chutí do jídla. V Paláci knih Luxor proběhlo nejen setkání s populární kuchařkou, ale i autogramiáda, kterou si nenechali ujít malí i velcí kuchtíci.

Read more

Spisovatel Tom Rob Smith přijel do Prahy uvést snímek Dítě číslo 44 natočený podle jeho knižní prvotiny

V roce 2013 se části Prahy i mnohá místa v České republice vrátily časem a propadly se do stalinistického Sovětského svazu v 50. letech. Režisér Daniel Espinosa tu totiž natáčel dramatický thriller Dítě číslo 44 s Tomem Hardym, Garym Oldmanem a Noomi Rapace v hlavních rolích.

Read more

Svět knihy Praha 2015 je v plném proudu

Ahmed Megahed a Amana Fahmí přestřihli červeno-modro-bílou pásku a 21. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2015 byl tímto slavnostním aktem ve čtvrtek 14. května oficiálně zahájen. Až do neděle 17. května se mohou malí i velcí čtenáři ocitnout nejen v nezměrné záplavě poučných, zábavných, napínavých či pohádkových knih, které jsou nabízeny s lákavou slevou, ale i potkat se s českými a zahraničními autory. Středobodem a čestným hostem letošního veletrhu je EGYPT.

Read more

Do Prahy přijel spisovatel Jo Nesbø

V pondělí odpoledne se splnil sen nespočtu fanoušků Joa Nesbøho, norského autora detektivek i knih pro děti, který po třech letech opět navštívil Prahu. V Paláci knih Luxor na Václavském náměstí se Nesbø podepisoval přes dvě hodiny, protože zástup nadšených čtenářů byl téměř nekonečný. Autogramiáda se konala při příležitosti představení jeho poslední Holeovky s názvem Policie.

Read more

Veronika Kašáková představuje svoji knihu Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola

Dlouhonohá a usměvavá kráska zaujme nejen pohlednou tváří a příjemným vystupováním, ale i silným životním příběhem. Veronika Kašáková se nenarodila se zlatou lžičkou v ruce, ba právě naopak. Již od dětství se musela životem probojovávat, mít ostré lokty a věřit sama v sebe. Právě proto se rozhodla svěřit v podobě knihy a sepsat Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola.

Read more

Zrod beletrizované biografii Mitsuko byl zapit vínem sake

Životní příběh hraběnky Mitsuko Coudenhove-Kalergi je konečně k dostání v našich knihkupectví. Mgr. Vlasta Čiháková Noshiro, Ph.D. studuje Mitsuko Aoyama od začátku 70. let minulého století a po velmi důkladné přípravě představila (nejen) všem milovníkům Japonska beletrizovanou biografii s výstižným názvem Mitsuko a podtitulem „Matka moderní Evropy?“. Kmotrou poutavého titulu se stala česká herečka a dcera japanologa Aňa Geislerová. Podpořit autorku do Galerie kritiků v pražském paláci Adria přišli i vzácní hosté, a to PhDr. Filip Suchomel a Helena Rytířová.

Read more

Zapomenutý král Ludmily Vaňkové se usadil na pultech knihkupectví

Ludmila Vaňková, česká žijící a píšící legenda českého historického románu představila v Paláci knih na Václavském náměstí další ze svých pozoruhodných publikací. Zapomenutý král se zabývá schopným panovníkem Václavem I. a spojuje všech 23 dílů královských ság Přemyslovců a Lucemburků do chronologicky nepřerušené řady.

Read more

Trilogie Historie evropských duelů a šermu je kompletní

V Paláci knih Luxor byl všem nedočkavým čtenářům představen třetí díl a poslední článek skládačky Historie evropských duelů a šermu, tentokrát s podtitulem Od duelového ke sportovnímu kolbišti. Jako patrona publikace zvolil autor knihy Leonid Křížek Davida Svobodu (český reprezentant v moderním pětiboji), kterého můžete najít i na obalu knihy.

Read more

Kniha ULICE vaří s vámi… už 10 let byla pokřtěna šampaňským i džusem

Sledujete-li seriál Ulice, určitě vám neuniklo množství pokrmů, které jednotlivé postavy snědly. Recepty na ty nejlepší a nejoblíbenější lahůdky sepsala Miroslava Kuntzmannová a pomohla tak na svět kuchařce ULICE vaří s vámi… už 10 let. V Paláci knih Luxor se již tradičně konal slavnostní křest, který si nenechala ujít nejen sama autorka, ale i několik herců právě z Ulice – Šárka Ullrichová a sourozenecká dvojice Anna-Marie Valentová a Matyáš Valenta.

Read more

Křest knihy Václava Klause: Chtěli jsme víc než supermarkety

Václav Klaus (bývalý ministr financí, předseda vlády, předseda Poslanecké sněmovny a prezident republiky) je autorem desítek knih a stovek článků a odborných textů. Při příležitosti 25. výročí pádu komunismu vychází v nakladatelství Fragment jeho publikace s názvem Chtěli jsme víc než supermarkety. Autogramiáda tohoto plodného autora, která proběhla v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí, se těšila hojnému zájmu fanoušků. S celou náručí výtisků přišla i Jana Bobošíková. Celou galerii naleznete na našem facebookovém profilu.

Read more

Vaříme s Láďou Hruškou levně a chutně si prošlo slavnostním křtem

Víte, co mají společného recepty Bublanina z mikrovlnky, Fitness guláš pro lenochy, Domácí pribináček a Opilé kuře na plechovce? Všechny, i mnohé další, naleznete v nové kuchařce Vaříme s Láďou Hruškou levně a chutně. Menší davové šílenství se strhlo v Paláci knih Luxor, kde proběhl nejen slavnostní křest, ale i autogramiáda oblíbeného lidového kuchaře. Někteří nadšenci dokonce před Láďu Hrušku položili i sedm výtisků jeho kuchařské prvotiny. Read more

Křest knihy Osm světů třináctileté autorky Marcely Remeňové

V Paláci knih Luxor na Václavské náměstí proběhl křest knihy Osm světů teprve třináctileté autorky.

Ve čtvrtek 17. října 2013 se uskutečnil v Paláci knih Luxor na Václavské náměstí tak trochu netradiční křest. Červenou malinovkou na cestu mezi dychtivé čtenáře s velkou pompou vyprovodil knihu Osm světů uznávaný režisér a kameraman František Antonín Brabec. Ptáte se, co bylo na křtu neobvyklé a proč byl zvolen nealkoholický nápoj? Odpověď je velmi jednoduchá. Autorce sci-fi povídky je pouhých třináct let. Read more

Slavnostní křest knihy Colette v Paláci knih na Václavském náměstí

Příběh o lásce a touze po svobodě Colette vstoupil do českých kin 12. září 2013. Den před touto slavnostní událostí proběhl i křest zbrusu nového knižního vydání stejnojmenné novely z pera Arnošta Lustiga s unikátními filmovými fotografiemi. Knihu i snímek široké veřejnosti představil režisér Milan Cieslar, herci Jiří Mádl, Clémence Thioly, Eric Bouwer a dcera spisovatele Eva Lustigová. Filmová i knižní událost v jednom proběhla v Paláci knih Luxor na Václavské náměstí v Praze a těšila se opravdu hojné účasti. Získat cenný podpis výše jmenovaných toužila spousta přítomných. Jak to na akci vypadalo, si můžete prohlédnout na sérii fotografiích. Malou ochutnávku naleznete zde. Všechny fotografie pohromadě na vás čekají v našem facebookovém albu. Read more

Tyto stránky využívají cookies. Dalším používáním těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies. Další informace

Tyto stránky využívají cookies. Dalším používáním těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies.

Close